вівторок, 26 березня 2013 р.

Презентація проекту

   14 березня 2013 року відбулася презентація проекту "Конфлікти в шкільному середовищі". результати своєї роботи представили  4 творчі групи.

"Теоретики" розповіли про види конфліктів (внутрішній, міжособистісний, міжгруповий, індивідуально-груповий), виділили   основні риси характеру й особливості поведінки, властиві конфліктній особистості і назвали типи конфліктних особистостей (агресивні, скаржники, зухвалі, нерішучі, вічні невдахи, потайливі, безневинні брехуни).

 

Поведінка  людей у конфліктах  є різною: одні поводяться агресивно, інші пасивно. Виділяють 5 типів поведінки людей в конфліктній ситуації (співпраця, суперництво, компроміс, уникання, пристосування). Стилі поведінки людей можна порівняти з поведінкою тварин. Хтось поводиться як сова, хтось як акула. А можливо як черепаха чи лисиця або ж - плюшевий ведмедик. 

"Дослідники" проводили дослідження серед учнів нашого класу, учнів 4-А класу гімназії, а також серед вчителів. Для проведення дослідження була складена анкета, а також підібраний тест: «Стиль поведінки в конфліктній ситуації » (методика Томаса). У дослідженні взяли участь 35 учнів,з них 17 хлопчиків,  18 дівчаток. А також 20 вчителів, що працюють 4 класах гімназії.

"Дослідники", обробивши анкети, отримали наступні результати:
37 % учнів вважає, що найчастіше конфлікти провокують вчителі,
26% респондентів вважає, що учні самі  провокують виникнення конфліктів між вчителями та учнями.
37% покладають відповідальність за конфлікти на обидві сторони. Результати ми зобразили у вигляді діаграми.
Щодо відповідей вчителів? Ми маємо наступну картину.
15 % опитуваних педагогів вважають, що вчителі самі провокують виникнення конфліктів
85%  зазначили, що учні провокують конфлікти. Ви можете порівняти результати, які зображені на екрані. Як видно з діаграми точки зору вчителів та учнів суттєво різняться.
Хто ж має робити перший крок до вирішення конфлікту?
34 % учнів вважає, що це мають зробити вчителі. Тоді як  82 % вчителів теж так вважає.
51 % опитуваних учнів вважають, що це мають робити учні.  А вчителів тільки 12% думають так само.
15 % учнів і 6 % вчителів переконані, що для вирішення конфлікту мають бути кроки назустріч  і вчителів і учнів.
Щоб визначити причини конфліктів між учнями, ми задали наступне запитання «Які, на вашу думку, причини виникнення конфліктів між учнями».
Учні висловили наступні погляди:
Демонстрація лідерства
Різні погляди на ситуацію
Через лайливі слова
Схильність до пліток
Через зовнішній вигляд
Неповага один до одного
Невміння спілкуватися
Доводять свою правоту  у будь – який спосіб
Вчителі добре знають психологію підліткового віку і знають проблеми, які виникають між підлітками. Вони назвали майже такі ж причини.  Ще крім того: соціальний статус,   суперництво,        неврівноваженість   характеру,   неприязнь, гонор.   
   
У школі зустрічаються найчастіше конфлікти двох типів: «учитель - учень» та «учень - учень». Ми підібрали для інсценізації ситуації, які часто трапляються у шкільному житті.
     Група "Консультантів" розробила поради щодо запобігання та  ефективного вирішення конфліктних ситуацій. У буклеті, який розробили "Консультанти", зазначені етапи  розв’язання конфлікту,  основні правила розв’язання та запобігання.
Незадовго до початку роботи над проектом,  на уроках літератури учні знайомились з каліграмами. Каліграма - вірш, записаний у формі  малюнка.
Слово конфлікт асоціюється з багатьма словами: непорозуміння, образа, злість, стрес, холод,  проблема сварка, бійка і т. д..   За час роботи над проектом підлітки розширили свої уявлення про конфлікт, як соціальне явище. І   вирішили розкрити   поняття конфлікт через каліграми. Свої роботи представили Луцак Владислав, Киба Марія, Бєлова Вікторія, Собур Віталій.

Головне в житті людей – знаходити порозуміння.  Взаєморозуміння і відкритість – основа рівноправних, безконфліктних стосунків. Усе в наших руках!  

Немає коментарів:

Дописати коментар